Õpiränded toimuvad välisriigis asuvas ettevõttes, kutseõppeasutuses või muus sobivas organisatsioonis.
Üksikisikud Erasmus+ programmist toetust taotleda ei saa – projekti esitab kool, mille õpilasi või äsjalõpetanuid õpirändele saadetakse.
Kutsehariduse õppijatele tähendab õpiränne praktika tegemist välisriigis.
Praktika tähendab aega, mille praktikant veedab välisriigis saatva ja vastuvõtva asutuse eelneva koostöökokkuleppe alusel kombineeritult õppides ja töötades.
Lühiajaline õpiränne
Vähemate võimalustega osalejate korral võib õpiränne kesta ka alates kahest päevast, kui see on põhjendatud.
Pikaajaline õpiränne (ErasmusPro)
Kutsevõistlustel osalemine
Lisaks kutsevõistlustel osalevatele õpilastele toetatakse ka neid võistlustel saatvaid juhendajaid.
Kõiki füüsilisi õpirändeid saab kombineerida virtuaalsete tegevustega. Eespool nimetatud õpriände kestused kehtivad vaid õpirände füüsilisele (mitte virtuaalsele) osale, millele lisanduvad veel reisipäevad.
Kutsehariduse õpirändeprojektidega on võimalik minna õppima kõikidesse Euroopa Liidu liikmes- ja majanduspiirkonna riikidesse ning mõnda kandidaatriiki.
Austria, Belgia, Bulgaaria, Hispaania, Holland, Horvaatia, Iirimaa, Island, Itaalia, Kreeka, Küpros, Leedu, Liechtenstein, Luksemburg, Läti, Malta, Norra, Poola, Portugal, Prantsusmaa, Põhja-Makedoonia Vabariik, Rootsi, Rumeenia, Saksamaa, Serbia, Slovakkia, Sloveenia, Soome, Taani, Tšehhi, Türgi, Ungari.
Erasmus+ õpirände akrediteeringuga asutustel on lubatud ka üleilmne õpiränne peaaegu kõikidesse maailma riikidesse.
Kutseõppurite õpirännet korraldab kool, kus õppija õpib. Kool taotleb Erasmus+ programmist toetust õpirännete elluviimiseks ja vastutab nii õpirände praktilise korralduse kui ka kvaliteetse sisu eest.
Enne õpirändele siirdumist sõlmib kool õppijaga lepingu, kus on kirjas nii oodatavad õpiväljundid kui ka osalejale eraldatava õpirände toetuse suurus.