Õpirändeprojekti elluviimise aluseks on programmijuhend, Erasmuse õpirände kvaliteedistandard ja toetuse kasutamise leping oma lisadega.
Eduka projekti tagab projektimeeskonna loomine oma asutuses, sest üksi on keeruline nii projekti vedada, osalejatega tegeleda, vastuvõtvate partneritega kokkuleppeid sõlmida, õpirändeid korraldada, mõju mõõta, teavitust korraldada kui ka aruandlust koostada.
Õpirändes osalenu täidab veebipõhise tagasisideankeedi õpirändel kogetu kohta, toetust saanud asutus koostab aruande kogu projekti kohta tervikuna.
Tee aegsasti selgeks, milliseid tõendusdokumente on vaja koguda ja esitada riiklikule agentuurile (vt oma lepingu lisa 3) ning milliseid oma asutusele.
Alati on vajalik õpirändes osaleja tunnistus, millel on lisaks osaleja nimele ja tegevuse kuupäevadele välja toodud ka õpiväljundid (teatud erisused vastavalt tegevuse tüübile).
Igalt projektilt oodatakse tegevuste, tulemuste ja eduloo tutvustamist nii oma asutuse sees kui ka avalikkusele. Projekti tuleb tutvustada kogu selle kestuse ajal. Alati tuleb viidata Euroopa Liidule kui projekti kaasrahastajale.
Toetuse saanud organisatsioon peab omakorda sõlmima lepingud õpirändes osalejatega. Selleks on Euroopa Komisjon välja töötanud vormid, millega on paika pandud miinimumnõuded. Siin avaldatud näidiste kasutamine ei ole kohustuslik, kuid sellisel juhul peab toetusesaaja tagama kasutatava dokumentatsiooni vastavuse miinimumnõuetele.
Õpirände toetuse kasutamise leping ehk Grant agreement model for Erasmus+ mobility of individuals
Sellise lepingu sõlmimist eeldatakse kõigi individuaalsete õpirändetegevuste puhul.
Leping saatva organisatsiooni ja õpirändes osaleja vahel sõlmitakse üldjuhul eesti keeles, kuid selle juurde kuuluva lisa 1 ehk õppelepingu ehk Learning Agreementi osapooleks on ka vastuvõttev organisatsioon, mistõttu tuleb see dokument koostada ühises töökeeles, milleks on enamasti inglise keel.
Erisused:
– kursustel osalemise puhul lisa 1 ei nõuta, selle võib asendada kursuse kirjeldusega, mis ei pea olema vastuvõtva organisatsiooni poolt allkirjastatud;
– kutsevõistlustel osalemise puhul asendatakse lisa 1 ajakavaga;
– kutsutud välisekspertide puhul asendatakse lisa 1 koolituse kavaga ja peale tegevuse toimumist vormistatakse Erasmus+ learning programme provided by an invited expert.
Üld- ja täiskasvanuhariduse valdkonnas on üheks tegevuseks rühmaviisilised õpiränded. Nende puhul tuleb vastuvõtva organisatsiooniga kokku leppida õppeprogramm ehk Erasmus+ learning programme for group activities.
Pärast projektiperioodi lõppu tuleb esitada lõpparuanne. Aruanded kirjutatakse eesti keeles ja esitatakse veebipõhise aruandluskeskkonna kaudu. Kuupäevad leiad sõlmitud lepingust.
Aruandluskeskkonna link /ei ole veel avaldatud /
Euroopa Komisjoni vahemaa kalkulaator
Erasmus+ toetuse kasutamise lepingu üldtingimused mono
Erasmus+ programmijuhendid ja taotluskutsed
Visuaalse identiteedi kasutamise juhend toetusesaajale
ELi embleemi kasutamine ELi programmide raames aastatel 2021-2027
Projektitulemuste andmebaas Erasmus+ Project Results Platform (ei ole õpirändeprojektidele kohustuslik)
Eesti projektitulemuste andmebaas ja kaart
EV kaasfinantseerimise leping 2021 eng
EV kaasfinantseerimise leping 2021 est
Template 1-Learning agreement ae-se-vet-1
Grant agreement studies and traineeships 2021 uus
II 6 annex he learning agreement_study-mobility_2021
Learning agreement_traineeships_2021
Learning agreement_traineesh_guidelines_2021
Staff grant agreement_teaching training 2021 uus